Sałatka z łososiem i pomarańczą

Jeśli chcesz zmniejszyć swoje ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia zwiększ spożycie tłuszczów nienasyconych, które występują w olejach, orzechach, pestkach i tłustych rybach.

KcalBiałkoTłuszczWęglowodany
33714,88,838
Składniki:
  • Łosoś wędzony 120 g 
  • miks sałat 50 g (2 garści)
  • papryka czerwona 115 g (1/2 szt)
  • pomarańcza 240g (1szt)
  • żurawina 24g (2 łyżki)
  • musztarda 40g (2 łyżki)
  • sok z cytryny 6g (1 łyżka)
  • chleb żytni razowy 70 g (2 kromki)
Jeśli chcesz zmniejszyć swoje ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia zwiększ spożycie tłuszczów nienasyconych, które występują w olejach, orzechach, pestkach i tłustych rybach oraz zastosuj się do wskazówek diety, które znajdziesz tutaj.
Przygotowanie

Warzywa umyj, paprykę pokrój w kostkę. Pomarańczę umyj, przekrój na pół. Z jednej połówki wyciśnij sok i włóż do niego łososia. Drugą połówkę pomarańczy obierz i pokrój na kawałki. Na sałacie ułóż poszarpanego łososia, pokrojoną paprykę i kawałki pomarańczy. Z pozostałego po moczeniu łososia soku, musztardy i soku z cytryny przygotuj sos (zmiksuj) i polej nim ułożone na talerzu danie. Udekoruj żurawiną